חיפוי בריקים

בשנים האחרונות ניתן לראות את אחד משיטות החיפוי האופנתיות ביותר "בכותרות הראשיות", חיפוי בריקים.
במאמר זה נסביר מהם אבני חיפוי בריקים ונביא לידיעת הקוראים את כל הנקודות החשובות אותן חשוב לדעת אודות חיפוי מסוגים שונים.

יתרונות חיפוי בריקים – על מה מדובר?

מדובר על סוג מסוים של לבנים שמשמשים למטרות שונות בכל הקשור אל עבודת הבנייה, הבניין והחיפוי בבניינים, משרדים ודירות.
בריק היא המילה הלועזית ללבנה ובשנים האחרונות ניתן לראות בבתים רבים בישראל בריקים לחיפוי הקירות החיצוניים של בתים פרטיים וחיפוי של הקירות הפנימיים של דירות, בתים ומשרדים.
* היתרון הכי חזק של בריקים לעומת כל חיפוי אחר היא בעמידות לאורך שנים, הקלות שניתן לנקות אותם וכמובן האפשרות של צביעה וכך בעצם התחדשתם בחיפוי חדש.

חשוב לקחת בחשבון שהשימוש עם אבני חיפוי נעשה רק למטרה עיצובית, כלומר בניגוד ללבנים הן אינן משמשות לבניית שלד אלא רק לחיפוי של קירות.
אופנת חיפוי בריקים נהוגה באירופה זה שנים, אך בישראל החלו להיפתח אליה ולהזמין אותה רק בשנים האחרונות וניתן לראות אותה בדרך כלל בחדרי אוכל, במטבחים ובסלון.

היסטוריה בריקים, כל מה שרציתם לדעת - בריק ועץ עושים בתים יפים
תמונה: קיר בריק חיצוני

בריקים לחיפוי – כל היתרונות

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של חיפוי בריקים הוא המראה המרשים אותו הוא מקנה לסביבה החיצונית של הבית או הסביבה הפנימית בה הוא מותקן.
בריקים מותירים את הרושם של בית אבן כפרי וחמים.
יתרונות נוספים הם שניתן לבחור את סוגים השונים בהם אנו מעוניינים ולקבוע את המראה הכולל של קירות הבית.

בשורה התחתונה ניתן לומר שאם המראה של הבית מיושן ואתם חשים שאתם זקוקים לריענון סגנוני בבית ואינכם מעוניינים להתחיל בפעולות שיפוץ יקרות, ההחלטה על רכישת והתקנה של אבנים מסוג זה יעשו את העבודה בצורה הטובה ביותר.
בחירת בריקים לחיפוי באיכות גבוהה יבטיחו עמידות לאורך זמן, מראה מרשים ותחזוקה מינימאלית של הלבנים.

סוגים שונים של בריקים

יש סוגים שונים של חיפוי בריקים וכל אחד יכול לבחור האם הוא מעוניין לחפות את קירות הבית החיצוניים או הפנימיים על ידי לבנים מחימר בעלי מרקם אחיד או שמא מסוג אחר, בגוון אחר או במרקם שונה.
חשוב מאוד לקחת בחשבון שבנוסף לרכישת בריקים לחיפוי תצטרכו לשכור גם את שירותיו של מתקין מקצועי, שירות שעולה סכום נוסף של כסף.

התמחור של בריקים לחיפוי תמיד יהיה פר מטר רבוע. נכון להיום הסוגים הנפוצים ביותר הם אבנים מתורבתות איכותיות, בריקים מאבני חימר או מפירוקים ששל בניינים עתיקים באירופה או בחלקים שונים של המדינה, בריקים בסגנון רטרו ועוד.

למידע נוסף על איך בוחרים בריקים היכנסו לבלוג או פנו לחברת בריק ועץ בטלפון –
או בטופס יצירת קשר.

שתפו את הכתבה עם חברים!