דק לגינה

התקנת דק לגינה עם בריק ועץ

בשנים האחרונות, התקנת דקים לגינה הפך לפתרון ריצוף פופולארי מאד בארץ ואפשר לראות אותו בגינות רבות.
בין אם זה דק איפאה, דק סינטטי או דק אורן – כל אחד מהסוגים המוצעים בשוק כיום משווה לגינה ולחצר כולה מראה מסוגנן ומושקע הרבה יותר.
הדק מהווה פעמים רבות גם אלמנט עיצובי, אלמנט עיצובי, המשווה למרחב סגנון ולא מעט ייחודיות, וזאת לצד האלמנטים הנוספים המשתלבים במקום לצדו.

פרויקט דק אורן קרוליינה, התקנת משטח דק אורן קרוליינה - בריק ועץ

דק סינטטי והסוגים סוגים השונים

מי שרוצה להתקין כיום דק בגינה, יגלה שהאפשרויות הן רבות ומגוונות.
הסוג הנפוץ ביותר בארץ כיום הוא דק אורן, המותקן ישירות על האדמה או על משטח בטון. יתרונותיו הבולטים של סוג זה הוא מחירו הזול יחסית, וגם ההתקנה הפשוטה והקלה שלו. מצד שני, מכיוון שמדובר בעץ רך יחסית, כדי לשמור עליו לאורך זמן הוא מצריך תחזוקה שוטפת, הכוללת שימוש בחומרים מיוחדים שמגנים עליו וששומרים על מראהו המסוגנן.

ניתן למצוא כיום בשוק מידות שונות של דק אורן איכותי, ולהתאים אותו לכל מרחב: לכל גינה, חצר או מרפסת. סוג נוסף של דק לגינה הוא דק איפאה לגינה. שלא כמו דק אורן או סוגים אחרים, במידה ומדובר בדק קשיח יותר הוא גם יעניק חוזק ועמידות גבוהה מאד. בדומה לסוגים השונים, גם הוא מצריך תחזוקה שוטפת, הכוללת צביעה אחת לשנה.
הסוג השלישי, שמקובל גם הוא בגינות, במרפסות ובחצרות השונות, הוא התקנת דק סינטטי. סוג זה נחשב לחדש יחסית בשוק, אולם דק סינטטי תופס תאוצה במהירות בשל יתרונותיו הרבים. אחד היתרונות הבולטים של דק זה, כפי שמבטיחים היצרנים, הוא רמת העמידות הגבוהה שלו והמחיר הזול יחסית שלו. דק סינטטי לגינה אפשר למצוא גם בעיצובים ובסגנונות שונים ולשלב אותו בכל מרחב.

סוג זה עשוי משבבי עץ בתוספת של פולימר פלסטי והוא מגיע בטווח רחב של מחירים, בהתאם לאיכותו.

דק סינטטי והסוגים סוגים השונים

התקנה של דק על משטח בטון שונה מהתקנת דק על דשא או על אדמה.
אפשר להתקין אותו על סוגים שונים של משטחים, אולם לרוב מעדיפים להתקינו על משטח בטון.

לשם כך יש להכין תשתית מתאימה עבור דקים לגינה, הכוללת בסיס מיוחד שעליו הוא מותקן.
אם מחליטים להתקין ישירות על האדמה, יש לחפות אותה באמצעות יריעות יוטה לגינה, המונעות צמיחת עשבים וצמחים שונים מתחת לדק עצמו.

לאחר הכנת התשתית, מונחים את הקורות במרווחים שווים זה מזה, והמרווחים מאפשרים להן להתרחב עם השנים (תהליך טבעי שמתרחש עם הזמן).

התקנת דקים לגינה מצריכה פנייה למומחים בתחום.
לא מומלץ לנסות לעשות זאת באופן עצמאי וכדאי להיעזר בבעלי מקצוע המתמחים בהתקנת דק לחצר. בעלי מקצוע אלה בוחנים את השטח שבו יותקן ועוזרים בבחירתו בהתאם.

למידע נוסף על איך בוחרים בריקים היכנסו לבלוג או פנו לחברת בריק ועץ בטלפון –
או בטופס יצירת קשר.

שתפו את הכתבה עם חברים!