בטון אדריכלי – על מה ולמה?

בטון אדריכלי, ריצוף בטון ללא אריחים - בריק ועץ
תמונה: אריחי בטון אדריכלי

בטון אדריכלי הינו מושג המתייחס לשימוש בבטון כחלק ממלאכת העיצוב בתוך מבנים, או מחוצה להם. אם בעבר השימוש העיקרי בשיטת עיצוב זו התרחש רק בחלקים החיצוניים של בתים ובניינים פרטיים או מסחריים, בשנים האחרונות ניכרת מגמת עלייה של השימוש בו גם בתוכם.
כאשר אנו נמצאים בשלב של בניית בית חדש או שיפוץ בית קיים, ישנם המון אלמנטים אשר צריך לקחת בחשבון.
אחד העיקריים שבהם נעוץ בשאלה כיצד נעצב את הבית ובאילו חומרים נשתמש. כמו בביגוד, גם בעולם הבניה והעיצוב האדריכלי ישנן אופנות וטרנדים, חלקם חולף באופן טבעי, בעוד אחרים נשארים איתנו לאורך שנים.
עם העלייה בשימוש בבטון בחלקים הפנימיים של מבנים, אנו רואים כי אחד השימושים הנפוצים בו הוא למטרות ריצוף ללא כיסוי של אריחים, פרקט ועוד.
הבטון נותר כחומר גלם בתצורתו המקורית עם ליטושים המסגננים אותו בהתאם לטעם העיצובי של בעל הנכס.
יצוין כי השימוש בבטון משווה מראה תעשייתי ומודרני ועל כן, על פי רוב, מתאים לסגנון של אוכלוסיות רבות ומגוונות.

סוגי רצפות בטון

ריצוף בטון ללא כיסוי יכול להגיע בשני סוגים, כאשר ההבדל ביניהם נעוץ במידת העובי.
ריצוף בעובי של 2-10 מילימטר: השימוש בריצוף מסוג זה ייעשה בדרך כלל במקומות בהם כבר קיים ריצוף קודם, על מנת שהרצפה לא תהיה עבה מדי.
ריצוף בעובי של 7-15 מילימטר: מתאים בדרך כלל במקומות נטולי ריצוף. לרוב עבור מתחמים או מבנים בהם מותקן זה עתה ריצוף ראשוני.
מה שבטוח, בטרם תחליטו באיזה סוג להשתמש, מומלץ להתייעץ עם אדריכל מוסמך על מנת להבטיח שאכן קיימת אפשרות להשתמש ברצפת בטון, וכן באיזה עובי רצוי לבחור.

בריק ועץ – עיצוב בבטון, זה אנחנו

אנחנו בחברת "בריק ועץ" עובדים עם ספקים מהשורה הראשונה בתחומי הבנייה השונים. יחד איתם ועם הצוות הפנימי שלנו, הכולל גם אדריכל ומעצבת פנים, אנו אמונים על אספקת ייבוא ישיר של החומרים המובילים מהיבואן לצרכן. בנוסף, אנו מתחייבים לעבודה איכותית ושרות מקצועי, המלווה ביחס אישי ועד לשביעות רצונם המלאה של קהל הלקוחות.

למאמרים נוספים, כנסו לבלוג שלנו לבלוג שלנו כאן.

נשמח להעניק לכם ייעוץ ראשוני ללא עלות.

קראו גם, חשיבות קיר בריקים בגינה ⇐

שתפו את הכתבה עם חברים!